יום חמישי, 23 בנובמבר 2017

שישי 24.11.17

החרדה והטירוף של זוג המטורללים מקיסריה מעלה תהודת חרדה וטירוף במפלגת השלטון, בקואליציה, בכנסת ובמוסדות המדינה הנמצאים תחת הרשות המושלת, המבצעת.

כל "עבדי המדינה" מוצאים עצמם מונחים על ידי אותה תהודה שעולה בהם אל מעשים או הצדקות שלא היו מעלים בדעתם ללא אותה "הנחייה" רגשית מלמעלה.

בנוסף לאזרחים העובדים ממש במוסדות השלטון, נמצאים מושפעים גם כל מי שנמצא בקשר עם השלטון ונציגיו.

המעגל האחרון שמושפע באופן תמידי, מוזן באופן יומיומי על ידי תקשורת חרדתית המגבירה חרדה ובהלה כולל את צרכני התקשורת, במובן הזה העם עצמו אשר בחלקו הגדול עדיין מתקשה להעלות תהודה של בטחון וידיעה שאין עליו איום קיומי באמת. למשל.

יופיו של המנגנון בא לידי ביטוי בהצגת הבטחון העצמי, או העלאת תהודה זמנית ורגעית של בטחון עצמי, דיבור בקול סמכותי וניצול מקסימלי של ההערצה אל העריץ – כשזה מדבר בבטחון על כך שהכל בסדר.
אז אלה שתהודת החרדה והטירוף נמצאת מהדהדת אצלם עם הזכרת שמו של ה"מנהיג" נמסים לנוכח הבטחון העצמי הרגעי שכן עולה בהם תהודה של רגיעה. בבחירות ידאג להעלות שוב את החרדה והבהלה.

כך נמצא השימוש בתקשורת, בחרדה ובטרור משרת את הרודן הנבחר באופן הדמוקרטי.

---
לעולם הדיקטטור יהיה מטורף על כל הראש. במרבית המקרים גם זה הנבחר בבחירות דמוקרטיות לא יהיה אדם שפוי מן היישוב.

נדירים המקרים בהם אדם אכן בא מתוך רצון לשרת את עמו.

---

אין כל טעם בהתכחשות לטבע החייתי ששולט באדם במובן הזה של מלחמות על טריטוריה, כפייה וחלוקה למעמדות.
כך, שכאשר אדם "קובע גורלות" של אלה הכפופים לו בהיררכיית המסגרת המסוימת - פיקוד; ניהול; הוראה וכן הלאה נמצא כוח רב מרוכז בידיו.

הציפיה שיתגבר על טבעו נוכח הכוח הרב שיש בידיו אכן ראויה להירשם כנאורה ומתקדמת. עם זאת אין בה אלא תמימות ואשליה. בפועל זה לא מה שקורה. על מנת שזה יקרה יש צורך במהפכה תרבותית שמתחילה בחינוך עצמי של הורים ואם אלה אובדי עצות, בתמיכה בהם.

---
כאשר אותם שנמצאים במעמד הנמוך באים אל אותו מעמד גבוה מעמדת נחיתות אשר מעלה תהודה של חולשה, חוסר יכולת להתנגד נוכח הנסיבות, הם מעלים בה בדמות הבכירה יותר את אותו קושי בדיוק אלא שבתנועה הפוכה.

בעוד ה"נחות" אינו יכול להתמודד עם כוחות חיצוניים לו – לתפישתו, ה"בכיר" אינו יכול להתמודד עם כוחות פנימיים - לתפישתו.

תהודה זו של היכנעות למצב היא תוצאה של הטמעת מצבי היכנעות רבים במהלך צמיחת הילד והתבגרותו הלקויה.

כאשר היכנעות לטרור מבחוץ מאפילה על רצון אישי, או צורך אישי במגע וביחסים תקינים – כאג'נדה חברתית המתרחשת בין כותלי מוסדות המדינה – חינוך, בריאות, רווחה, כלכלה וכל התפישה השלטונית, הנצחת הטרור כלפי חסרי הישע נמצאת אז מובנית היטב כעמוד התהודה שהולך לפני המחנה והמחנה נאנק ומודה לעריציו בבחירתם מחדש.

---

תהודת השלום, האחווה, העזרה ההדדית לא נעדרת מן הארץ. נהפוך הוא, חזקה היא מתהודת המלחמה המיותרת, תהודת האחווה גוברת על תהודת הניכור.

החסד מקיף.

הבנה של החסד, הטוב, האפשרות לטוב, אחווה ויחסי גומלין בריאים עשויה להוציא את הקרבן לחירות.

מזה בדיוק פוחדת ההנהגה החרדתית.
השמרנות הבסיסית של המתכחשים לטבע האדם, הכולל גם את גופו ויצריו, מתפלצת נוכח אדם שאינו מושפע מהטירוף, החרדה והמהומה שמסביב – בזכות מיתר פנימי יציב שמעלה תהודת אמת: אחווה, שלווה זרימה ויציבות.

---

שינוי רדיקלי מתבקש בכלכלה - בהקטנת הפערים בין המעמדות. ברפואה - בהעברת האחריות על הבריאות לאחד האדם עצמו. בחינוך - בלקיחת מפתחות החינוך חזרה בידי ההורים; בתמיכה ואימון ההורים באופן פתוח הרואה את טובת הילד כמרכז; במשטר ובמשטרה - ממדיניות של ענישה למדיניות של שיקום.

---

חינוך רק במסגרת הבית והמשפחה - במימון מלא של המדינה (על פי תקציבי המדינה לילד) - לפחות עד גיל 13.

---

תקרת הון - רצפת הכנסה - שקיפות המנגנון.

---

שבת שלום


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה